L.U.C na Interscenario

14 10 2009

luc-38-89Już niebawem w ramach Gali Finałowej Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów INTERSCENARIO będziemy mieli okazję zostać świadkami prezentacji najnowszego projektu wrocławskiego artysty Łukasza L.U.C’a Rostkowskiego.

W dniu 25 października w Wytwórni Filmów Fabularnych, słuchając autentycznych głosów wydobytych przez L.U.C`a z Archiwum Polskiego Radia, wplecionych w estetykę muzyki XXI wieku, skomponowanej przez artystę, rozpocznie się podróż przez historię Polski lat 1939-89.

Projekt 39/89 Zrozumieć Polskę to niespotykane dotąd podejście do bardzo ważnego w dziejach naszego kraju okresu. Nietypowe brzmienia łączące nowy jazz, elektronikę, muzykę kameralną i filmową spotkają się autentycznymi głosami najważniejszych postaci tego okresu – od Stefana Starzyńskiego poprzez czołowych partyjnych dygnitarzy, po Jana Pawła II i Lecha Wałęsę. Wszystko to zaserwowane w nowoczesnej estetyce okraszonej skreczami Dawida Szczęsnego.

– Nadszedł czas, by pochwalić się naszą historią w duchu możliwości XXI wieku. Przełomowe dla Europy, pokojowe zwycięstwo 89 r. powinno być obok wódki i oscypka naszą dumą narodową i towarem eksportowym na świat – mówi autor.

Z dystansem i bez niepotrzebnej hagiografii, przeciwstawiając patos grotesce PRL, nie gubiąc tego co ważne: poczucia dumy i godności – w ten sposób L.U.C. zaprasza do refleksji nad naszą postawą względem historii.
Koncert, który będziemy mieli okazję obejrzeć jest częścią projektu 39/89 Zrozumieć Polskę. Poza ścieżką dźwiękową oraz pełnometrażowym filmem muzycznym w jego skład wchodzi również trasa koncertowa, którą zwieńczy występ podczas festiwalu ALL ABOUT FREEDOM, który odbędzie się 11 listipada w Gdańsku.

Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie: WWW.ZROZUMIECPOLSKE.PL


Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: