Sinfonietta Cracovia na Unsound Festival

20 08 2009

unsoundJedna z najlepszych polskich orkiestr – Sinfonietta Cracovia, wystąpi z dwoma gwiazdami tegorocznej edycji Unsound Festival. Poszerzony, ponad trzydziestoosobowy skład orkiestry smyczkowej Sinfonietty Cracovii uświetni koncert islandzkiego kompozytora Johanna Johannssona, który 22 października wystąpi w Filharmonii Krakowskiej.

Wieczór w Filharmonii otworzy występ angielskiego muzyka i kompozytora, Jamesa Blackshaw’a, który zagra solo na gitarze dwunastostrunowej.

W piątek, 23 października, oktet składający się z muzyków Sinfonietty Cracovii wystąpi razem z amerykańskim zespołem Stars of The Lid w niezwykłych przestrzeniach gotyckiego kościoła Św.Katarzyny, które dodatkowo wzbogacone zostaną o projekcje video Luke’a Savisky’ego w trakcie koncertu. Tego samego wieczoru w kościele Św.Katarzyny wystąpi również legenda ambientu – Biosphere.

Oby dwa koncerty są prezentowane także przez prestiżową nowojorską serię Wordless Music – partnera Unsound oraz jednego ze współorganizatorów nowojorskiej edycji Unsound, która odbędzie się w lutym 2010.


Działania

Informacja

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s
%d blogerów lubi to: